For Growth on the Earth

Balticovo, ieguldot 5 miljonus eiro, plāno būvēt jaunu olu pārstrādes cehu

Olu ražošanas uzņēmums AS Balticovo izsludinājis iepirkumu jauna ražošanas kompleksa projektēšanai un būvniecībai, liecina kompānijas paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Iepirkuma paredzamā līgumcena ir 5 miljoni eiro. Paredzamais līguma izpildes termiņš ir 2021.gada 31.marts.

AS Balticovo ir iecerējusi apjomīgu ražošanas paplašināšanas un modernizācijas projektu – tiks būvēts jauns ražošanas cehs un rekonstruēts viens no uzņēmuma pašreizējiem cehiem, portālam DB pastāstīja AS Balticovo komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps.

Pašreiz Balticovo ar vārītām olām apgādā lielākos pārtikas ražotājus ne tikai Centrāleiropā, bet arī Skandināvijas valstīs.
Tomēr, arvien pieaugot pieprasījumam HoReCa sektorā pēc tādiem produktiem kā vārītas olas, nepieciešams paplašināt un modernizēt pašreizējo olu pārstrādes cehu. Vārītas, lobītas olas kā produkts ir kļuvušas par pieprasītu preci arī pašmāju tirgū, ieņemot vietu lielo tirdzniecības ķēžu veikalu plauktos, skaidro kompānijas pārstāvis.

Gan patērētāji, gan industriālie ražotāji un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi arvien vairāk vēlas iegādāties vārītas, lobītas olas, jo, vārot pašiem, rodas lieki atkritumi un palielinās pārtikas drošības riski, skaidro T. Auškāps.

Balticovo nolobītās čaumalas pārdod zemnieku saimniecībām aramzemes mēslošanai, kā arī farmācijas nozarei, kur tās izmanto kalciju saturošos medikamentos.

Jaunā projekta ietvaros Balticovo plāno uzbūvēt pilnīgi jaunu vārīto olu produktu cehu ar divreiz lielākām jaudām un modernākām iekārtām. Iecerēts arī rekonstruēt pašreizējo cehu, lai tajā ievietotu paipalu olu līniju, kapāto olu pārstrādes līniju un virkni citu iekārtu.

Lai īstenotu šos plānus, AS Balticovo ir pieteikusies uz Eiropas finansējumu, un projekts ir iesniegts Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā.

Informācijas avots:db.lv