For Growth on the Earth

Graudu vairumtirgotāja “Agerona” apgrozījums pērn pieauga par 16,4%

Graudu vairumtirdzniecības uzņēmums SIA “Agerona” pagājušajā gadā strādāja ar 66,547 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa pieauga 2,4 reizes – līdz 255 828 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.


Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2018.gada peļņu ietekmēja vairāki faktori graudu tirgū, tostarp tas, ka ilgstošā sausuma dēļ ražošanas apmērs atsevišķos reģionos samazinājās pat par 70%. Tādējādi kompānijas sadarbības partneri nespēja pilnībā izpildīt līgumsaistības.
Savukārt uzņēmuma apgrozījuma pieaugumu, pēc kompānijas vadības teiktā, veicināja importa daļas palielināšanās – pērn “Agerona” paplašināja sadarbību ar Krievijas un Ukrainas graudu nozares uzņēmumiem.


“Ageorona” pagājušajā gadā joprojām specializējās darījumos ar graudiem, pākšaugiem un rapsi, tos iepērkot un tālāk realizējot citās Eiropas Savienības (ES) valstīs. Kompānijas galvenie preču piegādātāji bija Latvijā esošās kompānijas – gan tiešie ražotāji – zemnieki, gan vietējās graudu tirdzniecības kompānijas.


Pēc “Agrona” vadības ziņojumā minētā, ka kompānija ārpus Latvijas realizē vidēji 90-95% iepirkto graudu, bet 5-10% pārdod vietējā tirgū. Grupas iekšienē uzņēmums slēdz eksporta līgumus par graudu piegādēm ar tādām valstīm, kā Nīderlande, Dānija, Norvēģija, Pakistāna, Ēģipte un Tanzānija. Uzņēmums iepērk un eksportē ne tikai konvencionālos graudus pākšaugus un rapsi, bet aptuveni 10% no tā eksportētā kopējā apmēra ir bioloģiskā produkcija, kuru kompānija pilnībā izved ārpus Latvijas, tostarp uz Vāciju, Nīderlandi un Dāniju.


2017.gadā “Agerona” apgrozījums bija 57,194 miljoni eiro, bet peļņa – 104 647 eiro.


Kompānija “Agerona” reģistrēta 2009.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2840 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Lietuvas “Agerona”, savukārt patiesā labuma guvēji ir divi Dānijas pilsoņi un viens Lietuvas pilsonis.
 

Informācijas avots:la.lv