For Growth on the Earth

Latvijā turpinās ziemāju kulšana

Jūlija sākumā Latvijā uzsāka ziemas miežu ražas novākšanu, bet mēneša vidū –  arī agrāku ziemas rapšu šķirņu pļauju. Lai arī precīzi dati par ziemas miežu ražību vēl nav pieejami, saimnieki sarunās atzīst, ka iekūlums ir tiešām labs, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopju apkopotā informācija.

To, ka ziemāju ražas līmenis šogad varētu būt labs, jau maijā liecināja LLKC speciālistu lauka apsekojumi, – ziemas kviešu vidējais ražas potenciāls visā valstī tika pārliecinoši prognozēts virs 5 tonnām no hektāra.

Ziemāju graudaugos šogad praktiski visā valsts teritorijā ir novērojama arī veldre. Atsevišķos laukos, kur lietus un vēja brāzmas bijušas īpaši negantas, lauks noguldīts pat 80-90% apmērā. Šādu lauku saimnieki tādējādi gatavojas smagai novākšanas sezonai, jo veldres laukos kombainu ražīgums ir ievērojami zemāks. Bažas rada arī graudu kvalitāte tieši veldrē, jo tie var izrādīties nederīgi pārtikai.

Ar ziemājiem apsētās platības šogad – vairāk nekā 372 tūkstoši ha, kas, salīdzinot ar 2018. gadu, ir vairāk par 132 tūkst./ha.

Informācijas avots: http://new.llkc.lv/lv/nozares/augkopiba/latvija-uzsakta-ziemaju-kulsana