For Growth on the Earth

Lauku atbalsta dienestu vadīs Ģirts Krūmiņš

5. novembrī valdība apstiprinājusi Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktora vietnieka Ģirta Krūmiņa pārcelšanu LAD direktora amatā no 2019. gada 7. novembra.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pamato šo izvēli: “Galvenais, lai dienesta darbiem tiktu nodrošināta pēctecība, jo mūsu Lauku atbalsta dienests kā lauksaimnieku naudas administrēšanas iestāde ir viena no labākajām Eiropas Savienībā. Ģirts Krūmiņš ir pierādījis savas spējas vadīt šo sarežģīto un atbildīgo iestādi, un Eiropas Savienības un nacionālā budžeta naudas precīza un mērķēta pārvaldība, izmantojot visjaunākās tehnoloģijas, ir ceļš, kas pareizi sākts un pa kuru noteikti jāturpina iet.”

Ģirts Krūmiņš LAD strādā kopš 2002. gada, ir strādājis ES Tiešo maksājumu departamentā, bijis arī tā direktors, bet kopš 2007. gada – LAD direktora vietnieks. Ģirtam Krūmiņam ir vairāk nekā 10 gadu pieredze liela kolektīva vadīšanā, viņam piemīt labas organizatoriskās spējas un kolektīva vadīšanas prasme. Viņš ir ieinteresēts pārmaiņu vadībā un atbalsta inovāciju ieviešanu dienestā.

Ģirta Krūmiņa vadībā LAD 2017. gadā saņēma pasaules līmeņa apbalvojumu “WSIS Prize 2017” par LAD Elektronisko pieteikšanās sistēmu, kas tika atzīta par pasaules labāko IT rīku lauksaimniekiem. Arī 2015. gadā par Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS) LAD ieguva 2 .vietu ANO konkursā “Apvienoto Nāciju Organizācijas Publisko pakalpojumu balva 2015” (“2015 United Nations Public Service Award”), kategorijā „Publisko pakalpojumu pieejamības veicināšana informācijas laikmetā”.

Informācijas avots: Zemkopības ministrija